MVR10D181K
Mfr.Part #
MVR10D181K
Datasheet
MVR10D181K
Description
VARISTOR 180V 2500A 10MM DISC TH
Stock
501
Capacitance @ Frequency :
560 pF @ 1 kHz
Current - Surge :
2.5 kA
Energy :
27J
Features :
Maximum AC Volts :
115 V
Maximum DC Volts :
150 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 105°C
Package / Case :
Disc 10mm
Varistor Voltage (Max) :
198 V
Varistor Voltage (Min) :
162 V
Varistor Voltage (Typ) :
180 V